צוואה

אדם אינו אוהב להרהר ביום מותו, אולם במותו של אדם ההשלכות הכלכליות והרגשיות על אהוביו תהיינה גדולות וחשוב להקדיש לנושא מחשבה.

צוואה הינה כלי רב עוצמה, המאפשר לאדם לתכנן בחייו כיצד יחולק רכושו, אשר נצבר בעמל רב, לאחר מותו.

חשיבותה של צוואה טמונה בין היתר בעדיפותה על פני תרחישים הנוצרים כתוצאה מירושה על פי דין. ברירת המחדל שהדין יוצר, עלולה ליצור בעיות רבות ולא תמיד מתאימה לכולם לדוגמא: במשפחה רגילה, הכוללת הורים ושני ילדים, כמעט תמיד עדיף התרחיש בו השליטה ברכוש לאחר מות אחד מבני הזוג, תיוותר בידי בן הזוג הנותר בחיים, על פני התרחיש שיווצר על פי דין, במסגרתו הצאצאים יורשים לפני פטירת שני ההורים. תפיסה זו מתחזקת כל אימת שמדובר במודלים שונים של משפחות למשל כשמדובר בנישואין שניים, או כאשר ישנם ילדים מחוץ לנישואין ועוד.

במסגרת צוואה, רשאי אדם לחלק את רכושו, כפי שימצא לנכון, לדג': באפשרותו לנשל יורש חוקי, להוריש את רכושו לידי גורם אחר שאינו יורש כדין וכד'

אשר על כן,  חשוב עד מאד לנסח צוואה באמצעות עו"ד הבקיא בתחום, אשר יבצע את מלאכתו בזהירות מירבית, ברגישות ובאופן מקצועי ומדוייק, זאת כדי להבטיח שציווי המצווה הנפטר, במסגרת הצוואה יקויים במלואו, ללא פתח לפרשנויות ופגמים, העשויים לייצר התנגדויות לקיום הצוואה ואולי אף לביטולה בעתיד.

משרד עורכי דין, לוי-ריבנר ושות' מתמחה בעריכת צוואות והתאמתן לרצון וצורכי הלקוח ובין היתר:

  • כתיבת צוואה רגילה
  • כתיבת צוואה מורכבת
  • כתיבת צוואה הדדית
  • הגשת בקשות לצווי ירושה ובקשות לצווי קיום צוואה
  • העברת דירה בירושה / הורשה / מכוח צוואה
  • טיפול בעיזבונות.

מעוניין בתאום פגישת ייעוץ בתחום צוואה/ירושה? התקשר כעת:
טלפון: 04-6961180
דוא"ל: info@www.llrlaw.co.il
או השאיר פרטים בטופס צור קשר.
צוות משרדנו עומד לרשותך וישמח לסייע.

צור קשר