חזון מקצועי

גישור ויישוב סכסוכים בהסכמה על דרך המשפט השיתופי, אינם רק מקצוע עבורנו, אלא דרך חיים.

לתפיסתנו, בבסיס החיים העסקיים והבינאישיים, מונחת ההסכמה וממקום זה אנו פועלים.

ניסיוננו הרב בניהול הליכי גישור מגוונים, הוביל  למסקנה כי מרבית המחלוקות בין צדדים, טומנות בחובן מספר נקודות השקה מספקות, לשם מציאת פתרון מוסכם של סכסוך. פתרון מוסכם זה, מבוסס על התנהגות אנושית רציונלית, בבחינת "אדם לאדם-אדם"!. פעולות ברוח זו, לעניות דעתנו, בהכרח תשפענה על איכות חייהם של צדדים בתום הסכסוך, ברמה האישית, עסקית והחברתית ותאפשרנה פתרון מחלוקות באופן המיטיב עם אינטרסיהם של כל הצדדים המעורבים בהליך הגישור.

מטרתנו כעורכי דין מגשרים הינה, למנף צדדים למחלוקות, ממקום של משבר לתהליך של צמיחה, שינוי והגעה אישית/עסקית, למקום טוב יותר. תהליך זה מוביל צדדים, לשינוי חשיבתי וגיבוש תובנות באשר למערכות היחסים ביניהם, באמצעות ניהול שיח ותקשורת הדדית, כל זאת בתיקים אזרחיים/מסחריים ומדוייק ביתר שאת בתיקי משפחה וירושה, במסגרתם קיימת מערכת יחסים מתמשכת, שיש הכרח ורצון כן לשמרה.

הגישורים במשרדנו, נערכים באווירה רגועה ומכובדת, המאפשרת לצדדים להתרכז בפתרון המחלוקת המונחת בפניהם, תוך פרק זמן קצר יחסית ותוך חסכון משמעותי בעלויות, אל מול עלויות הנדרשות לשם ניהול הליך משפטי בערכאות.

לפני כל גישור, אנו לומדים את פרטי המקרה לעומק, על מכלול היבטיו העובדתיים והמשפטיים. נסיוננו המקצועי כעורכי דין ותיקים והיכרותנו עם מערכת המשפט, מאפשרים לנו לנתח עם הצדדים את הסיכונים ואת הסיכויים הקיימים במקרה הפרטי שלהם והשלכתם על החלופות  העומדות לרשותם וכן לסייע במציאת פתרונות יצירתיים, בגדר "חשיבה מחוץ לקופסא", המספקים מענה לאינטרסים של כל אחד מהצדדים.

חזוננו הינו, הובלת שינוי חברתי תפיסתי עמוק, באמצעות שימוש רחב ככל שניתן בהליך הגישור ובמנגנוני יישוב סכסוכים בהסכמה, ככלים לפתרון סכסוכים בחברה הישראלית. קיים בנו רצון עז לחיות בחברה שההסכמה בה, מחליפה את האלימות, חברה אשר תרבותה החברתית טמונה בנכונות להבין את הצד האחר, חברה אשר חורטת על דגלה מחוייבות לפתרון מחלוקות בדרך של שיח והקשבה הדדית, להבדיל מחברה לוחמנית, הפוקדת את בתי המשפט חדשות לבקרים. אין בליבנו ספק שחברה כזו תמצא: בריאה, חיובית וחזקה, חברה אשר פניה נשואות קדימה לעשייה חיובית ולצמיחה במכלול תחומי החיים.  בחברה שכזו אנו שואפים לחיות ולגדל את ילדינו ולשם כך נמשיך ונפעל בדרך הגישור והטמעתו.

צור קשר